Rozbudowa największej biogazowni w Polsce

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż po raz kolejny współuczestniczymy w rozbudowie biogazowni w Boleszynie, której właścicielem jest Biogal Sp. z o.o. Obiekt powstał w 2011r.  i wówczas miał moc 1,2 MW. W 2014 roku został rozbudowany do 2000 kW. Jak się okazało, realizacja ta nie zakończyła powiększania biogazowni. Na przestrzeni września i października 2017 roku podjęto decyzję o kolejnej rozbudowie obiektu, tym razem do mocy 3,6 MW.

Dostarczamy dla Najlepszych

POLSKA GRUPA BIOGAZOWA S.A. to kolejny znaczący podmot na rynku biogazowni rolniczych w Polsce, który postawiła na CES.

Na przełamie 2015 i 2016 roku dostarczyliśmy i uruchomiliśmy na wszystkich siedmiu wybudowanych przez PGB biogazowniach układy do oczyszczania i opomiarowania biogazu.

Każda biogazowni została wyposażona przez naszą firmę w osuszacz biogazu, filtr do usuwania H2S, dmuchawę do podnoszenia ciśnienia biogazu a także gazomierz biogazowy i stacjonarny analizator-mierzący skład biogazu.

 

 

Dobry biogaz to suchy i czysty biogaz

Pod koniec 2015 roku CES dostarczył i uruchomił układ do osuszania i usuwania siloksanów z biogazu. Miejska Oczyszczalnia Ścieków to kolejny klient, który doskonale rozumie, że dla prawidłowego działania systemu kogeneracyjnego niezbędny jest biogaz o dobrej jakości. Zainstalowany osuszacz  pozwala wytrącić wodę z biogazu, następnie osuszony gaz zostaje podgrzany w wymienniku ciepła tak, aby zapewnić odpowiedni parametr wilgotności względnej - przed przejściem biogazu przez filtr węglowy. Powyższy układ pozwala na skuteczne usuwanie wilgoci oraz siloksanów z biogazu.

CES na WOD-KAN 2015

W dniach 26-28 maja 2015 roku odbyły się XXIII Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN 2015. Centrum Elektroniki Stosowanej, jak co roku, miało na nich swoją ekspozycję. Impreza ta, skierowan do specjalistów branży wodno-kanalizacyjnej, zarówno dostawców urządzeń, jak i reprezentantów tego sektora - to szerokie forum wymiany informacji, prezentowania najnowszych trendów, dzielenia się wiedzą.

Biogazownia utylizacyjna w zakładzie przetwórstwa mięsnego. Relacja z konferencji

W dniu 7 maja bieżącego roku w  Pałacu Jastrzębie w Drzycimiu/k Świecia odbyła się konferencja pt „Biogazownia utylizacyjna do przetwarzania odpadów poprodukcyjnych i osadów ściekowych z zakładów przetwórstwa mięsnego.” Miejsce konferencji wybrano nie bez przyczyny. W powyższej miejscowości znajdują się bowiem Zakłady Mięsne KIER, posiadające pierwszą instalację przetwarzania tylko i wyłącznie odpadów z branży przetwórstwa mięsnego, w której to w sposób stabilny produkowany jest wysokokaloryczny biogaz.

Systemy analizy i monitoringu gazów oparte o głowice pomiarowe oraz panele sterujące

Istnieje wiele zadań, które muszą wykonywać systemy monitoringu i analizy gazów oraz par. Należą do nich między innymi odpowiednie ostrzeganie przed ulatnianiem się łatwopalnych substancji, monitoring koncentracji toksycznych gazów w miejscach pracy oraz kontrola procesów produkcyjnych. Oferowany przez CES szeroki zakres głowic pomiarowych oraz paneli sterujących pozwala na tworzenie rozbudowanych systemów pozwalających wypełniać powyższe zadania.

Pochodnie z Serii FAII

Pochodnie gazowe z Serii FAII pozwalają na bezpieczne i w pełni zautomatyzowane spalanie nadmiaru gazów wytwarzanych na biogazowniach rolniczych, składowiskach odpadów, w oczyszczalniach ścieków i zakładach przemysłowych. Zastosowanie materiałów oraz osprzętu najwyższej jakości, jak i wdrożenie funkcjonalnych rozwiązań gwarantuje przede wszystkim długą żywotność, niskie koszty eksploatacji i niezawodność. Pochodnie zostały zaprojektowane i wykonane z uwzględnieniem najwyższych standardów i norm bezpieczeństwa.