Aktualności

Zapraszamy na Pol Eco System 2019

Od 9 do 11 października zapraszamy do Poznania na targi Pol Eco System 2019. Nasze stoisko o numerze 10 znajduje się w pawilonie 7. Jesteśmy obecni każdego dnia targów, podczas których zaprezentujemy naszą ofertę z zakresu kogeneracji oraz osprzętu instalacji biogazowej, takiego jak: zbiorniki biogazu, odsiarczalnie, dmuchawy, filtry, analizatory. Zapraszamy serdecznie.

Zapraszamy na Pol Eco System 2018

Pol Eco System zaproszenie od CES, osprzęt biogazowy

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na targach Pol Eco System 2018, które odbywają się od 23 do 25 października. Nasze stoisko o numerze 17 znajduje się w pawiolnie 7. Zaprezentujemy Państwu naszą aktualną ofertę z zakresu osprzętu biogazowego i kogeneracji.

Instalacja do oczyszczania biogazu dla PWiK w Piotrkowie Trybunalskim

Filtr_do_usuwania_siloksanów_CES_realizacja_dla_oczyszczlani_w_Piotrkowie_Trybunalskim

Centrum Elektroniki Stosowanej „CES” Sp. z o.o. z powodzeniem zaprojektowało i wykonało kolejną już instalację do oczyszczania biogazu. Tym razem dla PWiK Sp. z o.o., w ramach umowy na „Doposażenie instalacji do oczyszczania biogazu będącej własnością Miasta Piotrków Trybunalski”, wykonany został układ składający się z osuszacza biogazu, podgrzewacza biogazu, filtra tkaninowego oraz dwóch filtrów do usuwania siloksanów zabudowanych szeregowo.

Zobacz list referencyjny

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

Życzenia na Boże Narodzenie składa CES

Życzymy ciepłych, rodzinnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz realizacji wszystkich planów w Nowym 2018 Roku

Zapraszamy na Pol Eco System 2017

CES na Pol Eco System 2017 - zaproszenie

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej ekspozycji podczas targów Pol Eco System 2017w Poznaniu, stoisko 15, pawilon 5A. Targi potrwają od 17 do 19.10.2017. Na targach zaprezentujemy agregat kogeneracyjny marki MWM TCG 2016 V8 oraz osprzęt instalacji biogazowej. Będzie również specjalna ekspozycja poświęcona naszemu autoryzowanemu serwisowi agregatów kogeneracyjnych MWM  i MTU z częściami zamiennymi z własnego magazynu.

Dostawa stacji uzdatniania biogazu dla MPWiK Kraków

stacja uzdatniania biogazu dla MPWiK Kraków-realizacja CES

Na przestrzeni lat 2016/2017, po wygranym przetargu, wspólnie ze spółką BIOGAZOWNIE POLSKIE Sp. z o.o. i Wspólnicy Sp.K., wykonaliśmy projekt, uzyskaliśmy pozwolenie na budowę  oraz wybudowaliśmy instalację uzdatniania biogazu na obiekcie Oczyszczalni Ścieków Płaszów w Krakowie na zlecenie MPWiK S.A. Obiekt ten odbiera  ok.70% ścieków z miasta Kraków.

Instalacja składa się z:

- odsiarczalnika/filtra odsiarczającego biogaz

- osuszacza/schładzacza biogazu

- dmuchawy podnoszącej ciśnienie oraz obniżającej wilgotność względną biogazu do RH <50%

Pol Eco System 2016

systemy kogeneracyjne i osprzęt instalacji biogazowej na Pol Eco System 2016

Zapraszamy do odwiedzenia naszej ekspozycji podzczas targów Pol Eco System 2016, które potrwają od 11 do 14 października. Nasze stoisko o numerze 2 mieści się w hali 7A. Zaprezentujemy systemy kogeneracyjne, osprzęt instalacji biogazowej oraz po raz pierwszy na targach wersję demo wizualizacji systemów kogeneracyjnych w SCADA.Zapraszamy!

Dostawa kolejnego filtra usuwającego siloksany i LZO

Filtr_węglowy_CES_realizacja_dla_Biogazowni_Buczek_05_2016

W maju dobraliśmy oraz dostarczyliśmy filtr do usuwania siloksanów i Lotnych Związków Organicznych z biogazu na obiekt Bioelektrowni Buczek. Adsorber mieści 1280kg specjalistycznego węgla aktywnego i jest dobrany na przepływ do 1000 Nm3/h. Obiekt ma moc 1,8MW co sprawia iż jest jedną  z największych biogazowni w Polsce.

 

 

WOD-KAN 2016

Zapraszamy do odwiedzenia naszej ekspozycji na targach WOD-KAN 2016, które odbywają się od 10 do 12 maja 2016, stoisko 212, hala główna.

Życzenia Wielkanocne

Pogodnych, wypełnionych ciepłem i radością Świąt Wielkanocnych, smacznego święconego oraz mokrego Dyngusa życzy Zespół Odnawialnych Źródeł Energii CES

Filtr węglowy w wersji maxi

Filrt_węglowy_1300kg_dla_oczyszczalni_Łódź_CESrealizacja

Dla naszego Klienta wykonaliśmy wielobranżowy projekt budowlany instalacji oczyszczania biogazu z siloksanów na bazie filtra węglowego dla Grupowej Oczyszczalni Ścieków w Łodzi. W ramach tego projektu dostarczyliśmy również filtr, który mieści w sobie prawie 1300 kg węgla.

Osuszacz biogazu CES dla Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Jarocinie

osuszacz biogazu z oferty CES dla zakładu zagospodarowania odpadami w Jarocinie

W ramach projektu Rozbudowy Zakładu Zagospodarowania Odpadów Jarocin powstał nowoczesny i kompleksowy obiekt przyjmowania i przetwarzania odpadów. Na tą inwestycję dostarczyliśmy i uruchomiliśmy osuszacz do biogazu, który pozwala odpowiednio przygotować(osuszyć) biogaz w celu dalszego wykorzystania w urządzeniach wytwarzających energię elektryczna i cieplną.

  

Membranowy zbiornik na gaz pirolityczny

zbiornik na gaz pirolityczny

Z końcem 2015 roku  uruchomiliśmy membranowy zbiornik biogazu o pojemności 600 m3 w kształcie półkuli. To pierwszy tego typu zbiornik w Polsce przeznaczony do magazynowania gazu pochodzącego z procesu pirolizy. Dostarczone i zainstalowane przez nas urządzenie magazynuje gaz pirolityczny na prototypowej instalacji przetwarzania odpadów zlokalizowanej w Tomaszowie Mazowieckim. 

 

 

 

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

CES#Boże#Narodzenie#Życzenia

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy aby świeta te upłynęły Państwu w spokoju i radości, wśród rodziny i bliskich osób, a nadchodzący rok niósł ze sobą nowe wyzwania i jeszcze lepsze możliwości.

Zbiornik biogazu na Oczyszczalni Ścieków Powroźnik

Zbiornik biogazu realizacja CES

We wrześniu tego roku na Oczyszczalni Ścieków Powroźnik (ZWiK Krynica Zdrój) uruchomiony został membranowy zbiornik biogazu o pojemności 330 m3.

Zbiornik biogazu służy do stabilizacji przepływu i magazynowania biogazu na komunalnej oczyszczalni ścieków.

Strony